Profil firmy

Sme renomovaná slovenská advokátska kancelária s viac ako 15 ročnými skúsenosťami na trhu. Úspešne sme vyriešili stovky prípadov pre klientov so slovenským aj medzinárodným pôsobením, ktorí patria k lídrom vo svojej oblasti. Naše 360° zameranie klientom ponúka najefektívnejšie riešenia zložitých situácií na Slovensku aj v zahraničí. 

act MPH advocates patrí medzi lídrov na slovenskom trhu a  je viacnásobným víťazom v súťaži Právnická firma roka, ktorú hodnotí nezávislá odborná porota. V 11-ročnej histórii súťaže získal act MPH advocates celkovo 9 prvenstiev. Okrem kategórií Telekomunikácie, právo informačných technológií a Najlepšie klientske služby sme zvíťazili v roku 2022 aj v kategórii Logistika a dopravné stavby a v roku 2021 v oblasti Sporová agenda. 

Expertný tím

Tím act MPH advocates tvorí viac ako 20 právnikov s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti právneho poradenstva a desiatky ďalších externých poradcov pre oblasť strategických investícií, daní či technológií. Sme súčasťou medzinárodnej právnickej kancelárie act legal, v ktorej pôsobí vyše 400 právnikov, finančných, daňových a biznis poradcov pôsobiacich v 16 právnych kanceláriách v 11 krajinách Európy. So silným expertným zázemím vieme veľmi promptne reagovať aj na netriviálne právne výzvy a vytvoriť pre klienta skúsený expertný tím s medzinárodným dosahom.

Špecializácia 

Našim klientom poskytujeme komplexné právne poradenstvo pre korporátne právo, obchodné spolupráce, projekty a transakcie na Slovensku aj na medzinárodnom trhu. Špecializujeme sa na oblasti obchodného práva, fúzie a akvizície, konkurzy a reštrukturalizácie, daňové právo a transferové oceňovanie.

Výhody spolupráce

Jednoznačnosť v stanoviskách, schopnosť vidieť veci v súvislostiach a detailná znalosť odvetvia, v ktorom naši klienti pôsobia, sú pre nás kľúčové. Právne riešenia preto navrhujeme nielen s ohľadom na právne riziká, ale i riziká spojené aj so spôsobom podnikania alebo činnosť klientov. Naše odporúčania sú jednoznačné, zrozumiteľné a s jasnou predstavou o ďalších krokoch a ich právnych či biznis dopadoch. Naši klienti oceňujú férový, korektný a pragmatický prístup pri riešení projektov aj právnych sporov. 

Klienti

Právne poradenstvo poskytujeme pre desiatky spoločností so slovenským aj medzinárodným pôsobením, ktoré patria k lídrom vo svojej oblasti. Špecializujeme sa na poradenstvo pre odvetvia informačných technológií a telekomunikácií, automobilový, zdravotnícky a farmaceutický priemysel. Právne poradenstvo poskytujeme aj finančným inštitúciám, investičným skupinám, súkromným osobám a orgánom verejnej moci.

Budujeme vzťahy

Myslíme si, že na poskytovanie právnych služieb je potrebné činnosť klienta poznať a byť súčasťou jeho strategických rozhodnutí alebo aktivít. To si vyžaduje vytvoriť priateľské prostredie, na ktorom nám záleží. Aj pri náročných projektoch zostávame ľuďmi a s klientami častokrát aj osobnými priateľmi.

Medzinárodné pôsobenie

Právne služby poskytujeme aj pre zahraničnú klientelu i medzinárodné korporácie. Ak podnikáte na Slovensku, plánujete na Slovensku investovať alebo ak hľadáte právnu podporu pri riešení otázok slovenského práva, neváhajte sa na nás obrátiť. Okrem slovenčiny poskytujeme služby vo viacerých  jazykoch – česky, maďarsky, anglicky, rusky, nemecky a taliansky. 

Ocenenia

act MPH advocates je viacnásobným víťazom v súťaži Právnická firma roka, ktorú hodnotí nezávislá odborná porota. Opakovane sme zvíťazili a získali ocenenie Právnická firma roka v kategóriách Telekomunikácie, právo informačných technológií, Sporová agenda a Logistika a dopravné stavby. V roku 2023 sme zvíťazili aj v kategórii Najlepšie klientské služby

Vďaka profesionálnemu prístupu sme v roku 2023 dosiahli hodnotenie „veľmi odporúčaná“ celkom v 14 kategóriách: Právo obchodných spoločností, Hospodárska súťaž, Reštrukturalizácia a insolvencia, Developerské projekty a nehnuteľnosti, Fúzie a akvizície, Duševné vlastníctvo, Verejné obstarávanie, Sporová agenda, Daňové právo, Energetika a energetické projekty, Compliance, Logistika a dopravné stavby, Zdravotnícke právo, Právo životného prostredia.

Vážime si všetky ocenenia a víťazstvá, ktoré sú ocenením našej dlhoročnej práce a výsledkov. A rovnako sme vďační za podporu a dôveru našich klientov a nasadenie našich advokátov a koncipientov, bez ktorých by sme tieto úspechy nedosiahli.

Vzdelávanie

Aby sme držali krok s dobou, neprestávame sa učiť. Každý rok investujeme do vzdelávania nášho tímu nielen v oblasti práva, ale aj doplnkových biznis kvalifikácií, či nových technológií a nástrojov.  Pravidelne vo forme mediálnych diskusií, blogov a školení poskytujeme konzultácie a praktické informácie k pripravovaným legislatívnym zmenám a ich dopad na podnikanie či život občanov.

Hlavné ocenenia

Hlavné ocenenia

act MPH advocates bola v roku 2023 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategóriáchTelekomunikácie, právo informačných technológií a Najlepšie klientské služby (epravo.sk)

act MPH advocates získala prestížne ocenenie The Legal 500 EMEA Leading Firm v rebríčku The Legal 500 v kategóriách Obchodné právo, korporátna agenda, M&A, Sporová agenda a Nehnuteľnosti a stavebné právo.

act MPH advocates je víťazom a najlepšou právnickou kanceláriou v kategórií Regulácia a Compliance v rankingu zostavenom The Slovak Spectator. Zároveň patrí medzi TOP 10 najúspešnejších medzinárodných a lokálnych právnických kancelárií na Slovensku.

act MPH advocates bola v roku 2022 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategóriách Telekomunikácie, právo informačných technológií a Logistika a dopravné stavby (epravo.sk)

act MPH advocates bola v roku 2021 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategóriách Telekomunikácie, právo informačných technológií a Sporová agenda (epravo.sk)

act MPH advocates bola v roku 2020 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategóriách Telekomunikácie, právo informačných technológií a Sporová agenda(epravo.sk)

act MPH advocates bola v roku 2018 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategórii Telekomunikácie, právo informačných technológií (epravo.sk)

act MPH advocates bola v roku 2017 víťaznou advokátskou kanceláriou v súťaži Právnická firma roka v kategórii Telekomunikácie, právo informačných technológií (epravo.sk)

Naše služby

Naši ľudia

Partner a advokát
Partner a advokát
Partner a advokát
Partner a advokát
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Advokátsky koncipient
Back Office
Senior Consultant
act-logo-white
act legal pôsobí v hlavných európskych obchodných centrách.
Amstredam  •  Bratislava  •  Bukurešť •  Budapešť •  Frankfurt •  Miláno  •  Praha •  Viedeň •  Varšava